O mně

Ahoj a dobrý večer..

Narodil jsem se 12. února 1989 na severu Čech v České Lípě, kde jsem také později strávil 18 let svého života. Vystudoval jsem SŠ se zaměřením na ekonomiku, turismus a cizí jazyky a od září 2009 jsem nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka, pod vedením pana profesora Eduarda Klezly, které jsem po necelém roce nechal, jelikož jsem do toho dělal ještě vysokou. Ale abych pravdu řekl, hlavní důvod byl ten, že jsem měl odpor k baletu, bohužel. Člověk má však dělat jen to, co ho baví.

Co se týče hudby, tak k ní mě to táhlo od dětství, jelikož moje celá rodina je hudebně omúzena, maminka byla skvělá zpěvačka, do toho pracovala na různých projektech, jak hudebních, tak i podnikatelských a snad každý člen rodiny hraje na nějaký hudební nástroj. V deseti letech jsem zkusil hrát na piáno, ale jelikož jsem moc necvičil, paní učitelka mě slušně poprosila, zda bych nechtěl vyměnit piano za trumpetu. Řekl jsem: „Proč ne.“ Na osudovou kytaru jsem se naučil hrát na letním táboře, kde jsem dostal za úkol se naučit za týden písničku "Už vyplouvá loď Jon B (Zvedněte kotvy). Nechtěl jsem zklamat svůj team, tak jsem se jí nadrtil a od té doby hraju. Ale vlastní texty jsem začal skládat intenzivně teprve nedávno. Pamatuji si, že můj úplně první text na "Song Pro Tebe" jsem složil v 16 letech, když jsem sekal zahradu. V první třídě jsem vyhrál poprvé pěveckou soutěž s písničkou "Tři čuníci jdou" a od 15 jsem začal zpívat se swingovým Big bandem "Low attendanceband" v České Lípě. Jelikož jsem 10 let závodně plaval, měl jsem problémy se rozhodnout, čemu dát více energie a času. V této době zvítězil sport nad hudbou, tudíž jsem po 2 letech nechal hry na trumpetu a dal se na dráhu profesionálního plavce.

V Praze jsem poprvé okusil hudební sféru v roce 2008 s pražskou kapelou Unity (ska-reggea), kde jsem působil pouze necelý rok, jelikož jsem dříve ještě bydlel v České Lípě a musel odmaturovat. Poté jsem frontmanoval v kapele Sweeper, se kterou jsme hráli pop-rock v pražských clubech jako jsou např. Rockcafé, Roxy, Akropolis apod. Jelikož doma bylo dusno a rodiče se rozváděli, dostal jsem chuť někam odletět. Proto jsem se chopil příležitosti pracovat v Egyptě jako delegát. Dal jsem si pauzu od hudby a sbíral zkušenosti v cestovním ruchu. Rok na to zase pro změnu v Turecké Alanyi jako průvodce a léto 2010 také v Turecku jako delegát. Mojí novou drogou se stalo cestování, proto jsem na podzim roku 2010 odletěl studovat na školu do New Yorku. Hned po příletu z USA jsem jel na půl roku na vysokou do Belgie do města Antverpy - obor grafický design a media. 

V listopadu 2012 jsem vydal svůj debutový vánoční singl 'Ve Hvězdách', Nyní má přes několik milionů zhlédnutí na Youtube a velký úspěch bylo to, když se pár týdnů za sebou umístil tenhle song na 1. místě hitparády Evropy 2. Poté jsem vydal letní singl "Naštěstí", který má nyní přes 9 miliony zhlédnutí a lidé mi stále píší, že jim tenhle song zlepšuje den, za což jsem rád.

Když jsem jel MHDčkem, napadlo mě napsat nový song, který se původně jmenoval 'Na církev se dám' - Poté dostal název 'Zrzka' a nečekaně tenhle singl má nyní přes 8 milionů zhlédnutí. Na konci roku 2014 jsem vydal videoklip na svou nejsrdcovější skladbu s názvem 'MAMI'. Popisuje smutnou událost, která nás s bráchou a tátou potkala. Nějakou dobu poté jsem si řekl, že je čas na vydání debutové desky. V tomto období se stalo víc věcí naráz a řekněme, že to nebylo šťastný období.

O pár měsíců později jsem napsal singl s názvem 'Terapeut'. Tento spontánně složený singl má nyní na Youtube přes 8 milionů zhlednutí.

5.6.2015 jsem vydal své autorské debutové album 'Momenty', které zde můžete objednávat a poslouchat online:

Online objednání: http://www.bontonland.cz/pavel-callta-momenty/
Spotify: http://spoti.fi/1JFKXCF
iTunes: http://apple.co/1IALaZj
Deezer: http://bit.ly/1dZAJBP

 Original-small

Po vydání prvního alba se událo spousta věcí. Album mi pokřtila sympatická Lucie Bílá ve vyprodaném Lucerna Music Baru, začali jsme jezdit s kapelou přes 120 koncertů ročně, byl jsem jako speciální host na turné kamaráda Xindla X, začal jsem skládat ve velkém nové skladby, včetně společného songu "Píšem si svůj sen" ve featu s Leošem Marešem, získal jsem nominaci na Objev roku, zazpívali jsme si s kapelou na předávání cen Slavíků.. A to všechno hlavně díky vám, přátelé. Takže děkuji.

Nyní jsem ve fázi konstantní tvorby druhého autorského alba s názvem "Doteky", které by mělo vyjít v dubnu 2018.

Co mě čeká dál, to se uvidí. Avšak pořád mi v hlavě vznikají nové hudební nápady, texty a melodie.
Jestli to správně uchopím, tak se snad můžete těšit na další tvorbu :)

Mějte se skvěle, pište si svůj sen a ať se vám ve všem daří.

Pavel

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

fbicon     yticon