O mně

Ahoj a dobrý večer.
Zde si můžete přečíst něco málo o mně a mém životě.

Narodil jsem se 12. února 1989 na severu Čech v České Lípě, kde jsem také později strávil 18 let svého života. Vystudoval jsem SŠ se zaměřením na ekonomiku a cizí jazyky a od září 2009 jsem nastoupil na Konzervatoř Jaroslava Ježka, které jsem po necelém roce nechal, jelikož jsem do toho ještě studoval vysokou - obor mediální komunikace a žurnalistika. Sice jsem nikdy nebyl moc studijní typ, ale táta mi vždycky říkal: "Kolouchu, studuj, dokud můžeš." - "Kolouch" byla moje dlouholetá přezdívka. A teď jsem rád, že jsem ho poslechl.

Co se týče hudby, tak k ní mě to táhlo od dětství, jelikož moje celá rodina je hudebně omúzena, mamka byla úžasná zpěvačka a do toho pracovala na různých projektech, jak hudebních, tak i podnikatelských. Děda pro změnu kromě zpěvu hraje dodnes na piano a dechové nástroje. Na osudovou kytaru jsem se naučil hrát na letním táboře, kde jsem dostal za úkol se naučit za týden song "Už vyplouvá loď Jon B. Nechtěl jsem zklamat svůj team, tak jsem se jí nadrtil a od té doby hraju. Ale vlastní texty jsem začal skládat intenzivně teprve nedávno. Pamatuji si, že můj úplně první text na "Song Pro Tebe" jsem složil v 16 letech, když jsem sekal zahradu. Od 15 jsem začal zpívat se swingovým orchestrem "Low attendanceband" v České Lípě. Jelikož jsem 10 let závodně plaval, těžko se mi rozhodovalo, čemu dát více energie a času. V této době zvítězil sport nad hudbou, tudíž jsem se dal na dráhu profesionálního plavce.

V Praze jsem poprvé okusil hudební sféru v roce 2008 s pražskou kapelou Unity (ska-reggea), kde jsem působil pouze necelý rok, jelikož jsem dříve bydlel v České Lípě a musel odmaturovat. Poté jsem frontmanoval v kapele Sweeper, se kterou jsme hráli v pražských clubech jako jsou např. Rockcafé, Roxy, Akropolis apod. Jelikož se rodiče rozváděli a doma to nebylo dobrý, dostal jsem chuť někam odletět. Proto jsem oslovil cestovní agentury a chopil se příležitosti pracovat v Egyptě jako delegát. Dal jsem si pauzu od hudby a sbíral zkušenosti ve světě. Rok na to zase pro změnu v Turecké Alanyi jako průvodce a léto 2010 také v Turecku jako delegát. Mojí novou drogou se stalo cestování, proto jsem na podzim roku 2010 odletěl studovat na školu do New Yorku. Hned po příletu z USA jsem jel na půl roku na vysokou do Belgie do města Antverpy - obor grafický design a media. Než jsem vydal svůj první singl, založil jsem si na břehu řeky Sázavy (Samopše) vodácký camp a bar "U Dvou bráchů", kde jsem podnikal dohromady 3 letní sezóny a vydělal si tam na svůj první videoklip. Jezdili jsme na Sázavu s bráchou od 4 let na tábory, jelikož táta dělával hlavního vedoucího. Dodnes to místo miluju a rád se tam vracím. 

V listopadu 2012 jsem vydal svůj debutový vánoční singl 'Ve Hvězdách', kde hraje půvabná herečka Andrea Kerestešová a poté jsem vydal letní singl "Naštěstí", který má nyní přes 9 milionů zhlédnutí a lidé mi dodnes píší, že je tenhle song drží nad vodou, za což jsem rád. Když jsem jel MHDčkem, napadlo mě napsat nový song, který se původně jmenoval 'Na církev se dám' - Poté dostal název 'Zrzka' a nečekaně tenhle singl má nyní přes 8 milionů zhlédnutí. Na konci roku 2014 jsem vydal videoklip na svou nejsrdcovější skladbu s názvem 'Mami'. Popisuje smutnou událost, která nás s bráchou a tátou potkala. Nějakou dobu poté jsem si řekl, že je čas na vydání debutové desky, ale v tomto období se stalo víc věcí naráz, nečekaně nám "odešel" táta a řekněme, že to nebyla šťastná doba na vydávání desky.

O pár měsíců později jsem napsal song s názvem 'Terapeut'. Tento spontánně složený singl se stal nejhranější skladbou.

5. 6. 2015 jsem vydal pod vydavatelstvím Warner Music své první autorské album 'Momenty':

http://www.bontonland.cz/pavel-callta-momenty/


 Original-small

Po vydání prvního alba se událo spousta věcí. Album mi pokřtila sympatická Lucie Bílá ve vyprodaném Lucerna Music Baru. Začali jsme jezdit s kapelou přes 120 koncertů ročně. Byl jsem jako speciální host na turné Ondry Ládka / Xindla X. Začal jsem skládat ve velkém nové skladby, včetně společného songu "Píšem si svůj sen" ve featu s Leošem Marešem. Získal jsem nominaci na Objev roku Českého Slavíka. Hráli jsme s kapelou na předávání cen Slavíků, získal jsem cenu Evropy 2 - jako Zpěvák roku, platinovou desku za album "Momenty".. A to všechno hlavně díky vám, takže alespoň takhle skrze řádky vám děkuju.

Nyní jsem ve fázi konstantní tvorby druhého alba s názvem "Součást", které by mělo vyjít v listopadu 2018. Co mě čeká dál, to se uvidí. Avšak pořád mi v hlavě vznikají nové hudební nápady, texty a melodie. Jestli to správně uchopím, tak se snad můžete těšit na další tvorbu.

Mějte se skvěle a ať se vám dobře píše váš sen :)

Pavel

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!

fbicon     yticon